Арнольд Шварценеггер

Портрет Арнольд Шварценеггер (Arnold  Schwarzenegger) "Залізний Арні", як звикли величати Шварценеггера його фанати по всьому світу, народився 30 липня 1947 року в невеликому австрійському містечку Грац. З дитинства хлопчик мав схильність до спорту, любив брати участь в різних змаганнях, його батько навіть хотів, щоб Арнольд став професійним футболістом. Але доля розпорядилася інакше і, покинувши місцеву футбольну команду, Арні зайнявся бодібілдингом. На цих терені успіх постійно супроводив молодого атлета і Шварценеггер багато разів ставав "Містером Всесвіт", "Містером Олімпія", перемагав на багатьох інших змаганнях і в результаті увійшов до історії спорту як один з найуспішніших культуристів світу.

У віці 22 років Арнольд вирішив спробувати себе в ролі кіноактора і подався до Голлівуду. Продюсерам припали до душі і зовнішність і статура Шварца, але прізвище здалося їм декілька важкуватою для сприйняття, тому в першому своєму фільмі "Геркулес в Нью-Йорку" (Hercules in New York, 1970) майбутня зірка з'явилася під псевдонімом Арнольд Стронг (тобто "сильний"). Не можна сказати, що цей фільм був відмічений критиками, проте за роль в картині "Залишайся голодним" (Stay Hungry, 1976) Шварц отримав "Золотий Глобус" в номінації "Найбільш багатообіцяючий актор" або щось типу того.

Першим серйозним успіхом актора сталі картини "Конан-варвар" (Conan the Barbarian, 1982) і "Конан-руйнівник" (Conan the Destroyer, 1983), а справжнім проривом стала спільна робота з режисером Джеймсом Кемероном - перший "Термінатор" (The Terminator, 1984) - фільм, не дивлячись на скромний бюджет став лідером прокату. Не зважаючи на те, що в наступних своїх фільмах, таких як "Коммандос" (Commando, 1985), "Хижак" (Predator, 1987), "Бігун" (the Running Man, 1987) і багато інших, Арнольд лише закріпив за собою амплуа супергероя-одиночки, він не побоявся відійти в наступних своїх роботах від жанру бойовика і спробувати себе в комедіях.

Його гра в "близнюках" (twins, 1988), де його партнером по фільму був прекрасний Денні Де Віто, була добре прийнята і критиками і глядачами, тому Арнольд вирішив періодично зніматися в подібних стрічках - в "Поліцейському з дитсадка" (Kindergarten Cop, 1990), в "Молодшому" (Junior, 1994) і в "Правдивій брехні" (True Lies, 1994). Попадалися серед його робіт і провальні картини, що не виправдали очікувань творців, такі як "Бетмен і Робін" (Batman & Robin, 1997), "Останній кіногерой" (Last Action Hero, 1993) і деякі інші.

З середини 90-х років зірка "Залізного Арні" почала поступово затухати, в моду увійшли більш молоді "супермени", та і здоров'я почало підводити. Арнольд переніс дві операції на серці і тепер знаходиться в постійній турботі про його стан: прийом стероїдів в молодості, постійні навантаження і не дуже хороша спадковість дали себе знати.

Але не варто, проте, забувати, що Арнольд Шварценеггер - це не тільки успішний кіноактор і культурист, але і процвітаючий бізнесмен і політик. Він закінчив Вінськонсинський Університет по напряму "Бізнес і Економіка", і застосовує отримані ним знання, торгуючи нерухомістю. У 1990 році президент Джордж Буш призначив Шварца керівником Президентської Ради із Спорту і Охорони здоров'я, а президент Австрії одного разу серйозно заявив, що хотів би бачити Арні своїм наступником.

Та і дружина Арнольда теж побічно пов'язана з політикою. Журналістка Марія Шрайвер, на якій він одружився в 1986 році, є племінницею Джона Ф.Кеннеді. У їх сім'ї вже четверо дітей - 2 дівчинки і 2 хлопчики (якщо інформація не застаріла, звичайно, - за ними потрібне око та око).

Але повернемося до кіно. Отже, після низки провалів і деякої перерви Шварц повернувся в 1999 році на великий екран з картиною "Кінець світу" (End of Days, 1999). Проте повернення опинилося не таким успішним як очікувалося - фільм був не дуже добре прийнятий критиками, а глядачі проявили вельми стриману реакцію. Проте Шварц не сумує і продовжує знімати подібні бойовички. "Шостий День" і "Відшкодування Збитку" також виявилися не дуже вдалими картинами, не зумівши повернути Арні на минулі висоти популярності... Одна надія - на "Термінатора 3", випуск якого запланований на 2003 рік, проте із-за відмови Кемерона виступити режисером, у мене особисто виникають побоювання, що і "Термінатор 3" опиниться лише черговим "прохідним" бойовичком.

Також радимо переглянути: