Кевін Костнер

Портрет Кевін Майкл Костнер народився в Лінвуді, штат Каліфорнія. Він став третьою дитиною в сім'ї Уїльяма і Шарон Костнер. Мати Кевіна працювала в Державному Департаменті Охорони здоров'я, а батько - на підприємстві житлово-комунального обслуговування, а також суддею в бейсбольній лізі.

Дитинство Кевіна пройшло в робочому містечку Комптон, і навіть не дивлячись на те, що сім'я його була не дуже забезпеченою, дитинство його було безхмарним. Сімейство Костнерів було дуже дружним і в ньому панувала любов - як згадує старший брат Кевіна "батько завжди знаходив час пограти з нами в м'яч, і навіть повертаючись додому вимотаним після 10 годинного робочого дня він завжди приділяв нам увагу". Батьки взагалі прагнули створити для дітей оптимальну атмосферу для їх розвитку - отець водив їх на рибалку і на полювання, мати записала Кевіна в шкільних хор, сподіваючись на те, що дитина більше спілкуватиметься з однолітками - із-за постійних переїздів і змін шкіл йому важко було знаходити нових друзів.

Будучи дитиною Кевін грав в Малій Бейсбольній Лізі, мріючи про те, щоб стати професійним гравцем в бейсбол.

Закінчивши школу, Костнер поступив в Каліфорнійський Державний Універстітет у Фулертоні на відділення маркетингу і фінансів, де ще будучи на першому курсі приєднався до університетської театральної студії і незабаром зрозумів, що "підсів" на театральні постановки.

Закінчивши з відзнакою університет, Кевін незабаром одружився на подружці дитинства - Сінді Сільве. Проте він розумів, що вибрана ним професія - далеко не те, про що він мріяв. Він хотів стати актором, але не міг підвести батька, який сподівався, що його сини матимуть нормальну роботу, стабільний заробіток і світле майбутнє.

Вже на другий тиждень роботи у сфері маркетингу, яку він на той час вже встиг зненавидіти всією душею, він вирішив круто змінити перебіг свого життя. Але для цього йому потрібний був якийсь поштовх, і йому пощастило - вони з дружиною вирішили відправитися в запізнілий медовий місяць до Мексики. На шляху назад в Штати вони дізналися, що в одному з ними в літаку летить Річард Бертон. На той час Костнер з дружиною вже багато раз обговорювали можливості і перспективи вибору акторської кар'єри і Бертон, будучи актором із стажем, здався їм відповідною людиною, до якої можна було б звернутися за порадою. Костнер згадує: "Річард подорожував першим класом і я набрався сміливості і пішов туди, щоб поговорити з ним. Я запитав його про підводні камені акторського ремесла і про те, наскільки складно зберегти своє Я, вибравши зоряну кар'єру". Поговоривши з Бертоном, Кевін остаточно зробив свій вибір і через тиждень кинув свою роботу і перебрався до Голівуду у пошуках щастя.

Початковий відрізок його шляху в шоубізнесі мало чим відрізнявся від аналогічних періодів в житті більшості голлівудських зірок. Щоб оплачувати своє житло і акторські курси, Кевін підробляв на різних робітках, був водієм вантажівки, туристичним гідом, працював на риболовецькому судні тощо. А вечорами брав уроки акторської майстерності.

Коли в кишені у Кевіна залишалися останні 20 доларів, його вчитель, щоб допомогти молодій людині, запропонував йому роль в невеликій малобюджетній "софт-порно" картині Sizzle Beach. Пізніше Костнер, звичайно, шкодував про те, що погодився на цю авантюру, особливо коли фільм був випущений на великий екран в 1986 році. Після цього невдалого експерименту актор вирішив самостійно зайнятися пошуком ролей, пішовши вельми стандартним шляхом - спочатку почав грати в театрі, потім почав відвідувати численні прослуховування і кастінги, де і був, нарешті помічений. Проте продюсери на відразу знайшли гідне застосування Костнеру - в своїх перших стрічках він був те простим статистом, а то і зовсім був "голосом за кадром".

Проте, мабуть, це було досить, щоб Кевіна помітив режисер Лоуренс Касдан і запросив в свою стрічку The Big Chill, що розповідає історію друзів, що об'єдналися після того, як один з них вчинив самогубство. Але і тут Костнеру не дуже те пощастило і йому дісталася роль самовбивці, причому в кінцевому варіанті фільму він з'являється тільки в перших кадрах у вигляді трупа, а решта сцен з його участю (у "спогадах" героїв) була вирізана при монтажі. Про Костнера вже почали ходити злі жарти, проте Лоуренс Касдан, усвідомлюючи, що поступив з талановитим актором не дуже добре, дав йому одну з головних ролей у фільмі Сільверадо ("Silverado"). І навіть не дивлячись на те, що у фільмі були такі зірки, як Кевін Кляйн і Денні Гловер, Костнер здобув своїх перших фанатів.

Впродовж наступних двох років Костнер відмовився від декількох ролей, оскільки хотів зіграти персонажа, образ якого зміг би втілити на екрані найкращим чином. Цим персонажем став його герой Eliot Ness у фільмі Недоторканні ("The Untouchables") режисером якого був Брайан Де Пальма. Картина користувалася великою популярністю, причиною чому, багато в чому, був прекрасний акторський склад - фільм зібрав таких зірок, як Роберт Де Ніро, Шон Коннері, Енді Гарсіа і, звичайно, сам Кевін Костнер.

У 1988 році вийшов той, що ще один користувався успіхом у публіки фільм з Костнером - Виходу Немає ("No way out"). На той час ім'я актора вже почало асоціюватися у голлівудських продюсерів з великими касовими зборами, а у глядачів - з сексуальною зовнішністю і відмінною грою. Цей успіх закріпила випущена на екрани в 1989 році стрічка "Дархемські бики" ("Bull Durham"), де Кевін виступив в ролі бейсбольного гравця, почавши тим самим серію фільмів, так або інакше пов'язаних із спортом. Його наступна стрічка "Field of Dreams" також була пов'язана з бейсболом - в ній він виступив в ролі фермера, який чув таємничі голоси, команди, що віддають йому, виконуючи які він вибудовує у себе на полях майданчик для бейсболу, на якому потім починають з'являються примари старої бейсбольної команди.

Ставши до кінця 80-х років одним з найуспішніших голлівудських акторів, Костнер вирішив не зупинятися на досягнутому - йому захотілося самому знімати і продюсувати фільми. Він створив свою кінокомпанію - Tig Productions і маючи у розпорядженні відносний невеликий (по нинішніх мірках) бюджет в 18 мільйонів доларів приступив до зйомок епічної картіни-вестерна, присвяченої відносинам індійців і білих, - "Танці З Вовками" ("Dances with wolves") . Сам Кевін зіграв в цьому фільмі головну роль - пораненого офіцера американської армії, якого поселило у себе одне з індіанських племен.

Ще до виходу цієї стрічки всі критики і кінопродюсери були настроєні абсолютно скептично і були впевнені, що фільм стане найбільшим провалом в кар'єрі Костнера - ще б, епос тривав більше трьох годин, а половина діалогів в ньому була на індіанському діалекті, з англійськими субтитрами.

Але прогнозам скептиків не призначено було збутися - не дивлячись на всі свої недоліки, фільм зібрав величезну касу, був визнаний американською кіноакадемією кращою картиною року, а Костнер був удостоєний двох Оскарів - як режисер і продюсер - не рахуючи номінації за кращу роль. Поза сумнівом, це був пік кінокар'єри актора.

У 1991 році Кевін виконав головну роль в картині "JFK", знятій Олівером Стоуном, і присвяченою розслідуванню подій, які привели до вбивства Джона Фітцджеральда Кенеді. Не дивлячись на теплий прийом у критиків, картина не користувалася великою любов'ю пересічних глядачів.

Наступна його стрічка, що вийшла в тому ж році, - "Робін Гуд - принц злодіїв" ("Robin Hood: Prince of Thieves"), була оцінена публікою досить середньо - набагато більшою популярністю користувалася пісня Брайана Адамса "Please Forgive Me", написана ним спеціально для "Робін Гуда".

Повернути втрачені позиції Костнеру допоміг спродюсированний ним же "Охоронець", де як його партнерка виступила Уїтні Х'юстон - фільм став касовим хітом року, а саундтрек і заголовна пісня "And I will always love you" надовго зайняли перші місця музичних чартів і став  саундтреком, який найбільше продавався, в історії кіно (пізніше цей титул у нього відібрала Селін Діон і саундтрек "Титаніка").

На жаль, далі кар'єра і особисте життя Костенра складалося далеко не найвдалішим чином - в 1994 році він розлучивсяз Сінді Сільвою - на той час вони прожили разом цілих 16 років і ростили сина і двох дочок. А його стрічки, що вийшли в той же час, - Війна ("The War") і Уайатт Ерп ("Wyatt Earp") пройшли практично непоміченими. Проте найгірше було ще попереду.

Кевін знову вирішив звернутися до режисури і продюсування. Цього разу, на жаль, абсолютно невдало. "Водний світ", що розповідає про життя на землі глобального потепління, мав величезний бюджет (один з найбільших на той момент за всю історію кіно - близько 180 млн), але, навіть не дивлячись на це, фільм з тріском провалився в прокаті, принісши його творцям одні лише збитки. Репутації Костнера була нанесена серйозна втрата.

Спроба актора повернутися до образу спортсмена-мачо (в даному випадку гравця в гольф) в стрічці "Жерстяний кубок ("Tin Cup"), не дивлячись на середні відгуки глядачів, загалом, дала йому надії на воскресіння минулої слави, проте його наступні роботи, схоже поставили на цьому хрест.

Кевін знову вирішив зайнятися продюсуванням і режисурою, знявши ще одну апокаліптичну стрічку - "Листоноша", яка за якістю сценарію недалеко пішла від провального "Водного Світу". Проте і ця поразка не змусила Костнера припинити свої спроби, хоч і охолодило його запал - наступна стрічка з його участю побачила світ тільки через два роки. Ще одна стрічка на тему бейсболу "Заради любові до гри" ("For Love of the Game") і цього разу виправдала надії актора, а картина "Послання в пляшці" ("Message in а Bottle"), що вийшла в тому ж році закріпила цей, хай скромний, але успіх.

Стрічка, що вийшла в 2000 році, "13 Днів", що розповідає про так звану "кубинську кризу" 1963 року, коли СРСР і США впродовж двох тижнів знаходилися на грані війни і миру, не користувалася великим успіхом у глядачів, проте в її адресу було сказано багато хвалебних фраз критиками, які оцінили ту ретельність, з якою творці фільму підійшли до відтворення цієї історії.

У 2001 році вийшла ще одна не дуже вдала картина за участю Костнера - "3000 миль до Грейсленда", де Кевін, разом з Куртом Расселом, грає злочинців, які вирішили пограбувати казино в Лас-Вегасі під час зльоту двійників Елвіса Преслі, що проходить там, входить при цьому в образ короля рок-н-ролу.

Очевидно, що в даний час Костнер знаходиться далеко не на піку своєї кар'єри, проте його наполегливі спроби повернути собі минулу популярність заслуговують усіляких похвал - можливо, коли-небудь, йому це і вдасться.

Фільмографія:

  • 2007 Містер Брукс /mr. Brooks/
  • 2006 Рятувальник /guardian, The/
  • 2005 Видимість Гніву /the Upside of Anger/
  • 2005 Ходять чутки... /rumor Has It/
  • 2003 Відкритий Простір /open Range/
  • 2002 Бабка /Dragonfly/
  • 2001 3000 Миль До Грейсленда /3000 Miles to Graceland/
  • 2000 Тринадцять днів /thirteen Days/
  • 1999 Ради любові до гри /for Love of the Game/
  • 1999 Послання в пляшці /message in а Bottle/
  • 1997 Листоноша /the Postman/
  • 1996 Жерстяний кубок /tin Cup/
  • 1995 Водний мир /Waterworld/
  • 1994 Війна /the War/
  • 1994 Уайатт Ерп /wyatt Earp/
  • 1993 Досконалий мир /a Perfect World/
  • 1992 Охоронець /the Bodyguard/
  • 1991 Джон Фітцджеральд Кенеді /JFK/
  • 1991 Робін Гуд - принц злодіїв /Robin Hood: Prince of Thieves/
  • 1990 Танців З Вовками /dances with Wolves/
  • 1990 Помста /Revenge/
  • 1989 Field of Dreams
  • 1988 Дархемські бики /bull Durham/
  • 1987 Виходу Немає /no Way Out/
  • 1987 Недоторканних /the Untouchables/
  • 1986 Shadows Run Black
  • 1986 Sizzle Beach, U.s.a.
  • 1985 American Flyers
  • 1985 Сильверадо /Silverado/
  • 1985 Фанданго /Fandango/
  • 1984 The Gunrunner
  • 1983 Table for Five
  • 1983 Testament
  • 1982 Chasing Dreams
  • 1982 Виграш /stacys Knights (The Touch)/
  • 1982 Френсіс /Frances/
  • 1982 Нічна зміна /night Shift/

Також радимо переглянути: