Робін Уїльямс

Портрет Робін Уїльямс народився 21 липня 1952 року в Чікаго, США, у вельми забезпеченій сім'ї. Його батько був одним з великих керівників в компанії "форд" і забезпечував сім'ї безбідне існування - Уїльямси періодично переїздили з одного розкішного особняка в іншій, але маленький Робін все одно не був щасливий. У нього була величезна кількість дорогих іграшок, але в них ні з ким було пограти, батьки не могли приділяти багато часу синові, постійно пропадаючи на роботі або на різних фуршетах; найближчі сусіди мешкали на відстані декількох миль в таких же особняках, а два звідні брати Робіна від минулих шлюбів його батьків були вже дуже дорослими для його ігор. Єдиними зрадженими друзями дитини були його собака і черепашка.

Віддушиною для Робіна стала школа - він не міг повірити своєму щастю, коли у нього з'явилося стільки друзів і знайомих. Уїльямс був найвеселішим учнем в класі, передражнював вчителів, смішив однокласників, періодично зривав уроки.

Після школи Робін поступив в коледж за фахом - політологія. Проте його не цікавили предмети, що викладалися там, за винятком тільки одного - акторської майстерності. Незабаром Уїльямса відрахували, але до цього часу він вже твердо вирішив, що хоче обов'язково стати актором. Але його батька, дізнавшись про це, не дуже зрадів, сказавши синові, щоб той освоїв крім акторської хоч би яку-небудь "корисну" професію, наприклад - зварювача.

Робін насилу знайшов учбовий заклад, де можна було б вивчати обидві ці професії, але поступово, природно, про зварку він забув, хоча отець його так і помер, напевно, будучи упевненим, що з його сина вийде непоганий зварник.

Робін тим часом поступив в одну з найпрестижніших театральних академій Нью-Йорка - Джульярдську школу драми. Через декілька років, підробляючи в одному з місцевих барів Уїльямс познайомився зі своєю майбутньою дружиною - Валерією Віларді. На той час Робін закинув навчання і почав виступати в місцевих клубах з гумористичними номерами, проте серйозних ролей в театрі йому по колишньому не вдавалося отримати. Тоді кохані вирішили переїхати до Лос-анжелес, де Уїльямса, нарешті, відмітили. Після декількох невеликих виступах в різних гумористичних телешоу актора утверділі на одну з головних ролей в серіалі "Морк і Мінді", де він повинен був виступати в роле інопланетянина.

Дебют Уїльямса на великому екрані відбувся в 1980 р. в картині Роберта Олтмена - "Попай" /popeye, 1980/, проте ні ця стрічка, ні наступні картини за участю Уїльямса не користувалася великим успіхом у глядачів. Робін важко переносив невдачі, нерідко зловживав алкоголем і наркотиками. Та і відносини з дружиною у нього не ладналися. Ситуацію не зміг виправити син, що навіть народився у них, - Закарія Тім Уїльямс. Незабаром послідувало розлучення, але Робін не довго ходив в неодружених - через деякий час він поєднався шлюбом з нянею своєї дитини - Марією Гарсез, яка народила йому дочку Зельду і сина Коуді.

Особисте життя пішло на лад, Уїльямс зміг перемогти наркотичну залежність, та і кар'єра його теж пішла в гору. У 1987 році на екрани вийшла картина Баррі Льовінсона "Добрий ранок, В'єтнам" /good Morning, Vietnam, 1987/, яка принесла акторові величезну популярність і першу номінацію на "Оскар". Ще дві номінації послідували за фільми "Суспільство мертвих поетів" /dead Poets Society, 1989/ і "Король-рибак" /the Fisher King, 1991/.

Успіхом також закінчилася і робота актора по озвучанію мультфільмів - його Джин з "Алладіна" припав до душі глядачам по всьому світу.

"Місіс Даутфайер" /mrs. Doubtfire, 1993/, "Джуманджі" /jumanji, 1995/ і "Клітка для пташок" /the Birdcage, 1996/, що зібрали непогану касу в прокаті і лише сприяли зростанню популярності коміка.

1997 рік нарешті приніс Уїльямсу довгожданий "Оскар" за стрічку "Розумниця Уїлл Хантінг" /good Will Hunting, 1997/, правда в номінації "кращий актор другого плану".
Наступні його картини "Куди приводять мрії" /what Dreams May Come, 1998/ і "Цілитель Адамс" /patch Adams, 1998/ викликали неоднозначну реакцію критиків і глядачів і не змогли принести їх творцям очікуваних прибутків. А стрічки "Двохсотрічна людина" /bicentennial Man, 1999/ і "Якоб брехун" /jacob the Liar, 1999/ і зовсім провалилися в прокаті.

Також радимо переглянути: