Олександр Мохов

Портрет Рік народження - 1963, 22 червня
Народився у Вологодській області. Його батьки будували Волго-Балтийский канал. Потім сім'я переїхала в Приамур'я. Дитинство провів на Далекому Сході, в місті Шимановське. Батько і мама радили йти в залізничний технікум, але Саша вибрав театральне училище Іркутська. «Поступати я поїхав швидше від відчаю, - розповідає Олександр. - У мене ніколи не було схильності до точних наук, особливо не любив математику. Після восьмого класу зрозумів, що далі в школі вчитися не буду, а треба було кудись влаштовуватися. Мені тоді було п'ятнадцять років. І тут мені попався довідник для вступників в середні спеціальні заклади. Побачив: «Театральне училище Іркутська». Мені особливо сподобалася спеціальність - артист драматичного театру. Поїздка для надходження в театральне училище була схожа на політ на Марс: мене маніло щось невідоме. От так я опинився в Іркутську».
А в 1984 році після служби в армії Мохов поїхав в столицю: «Зустрівся з друзями, які в цей час поступали в ГИТІС. Один з них мені запропонував: «Поступай до Табакова, у нього декілька хлопців в армію забрали». Мене спочатку іспитували педагоги Сергій Газаров і Авангард Леонтьев, яким я сподобався. Але вирішальне слово залишалося за Олегом Павловичем Табаковим, який як педагог дуже жорсткий. Він теж сказав «та» моїй кандидатурі і відразу узяв на третій курс. Інститут закінчив за два роки, вчився без єдиної трійки. І ось з 86-го року працюю з Олегом Павловичем». «Він людина допитлива, авантюрна, з тих, хто міг би «бігти до Америки», - говорить про Олександра Мохова його вчитель, Олег Табаков. - Він знає життя не з чуток, він обдарований різносторонньо». На сцені театру Табакова, а пізніше і на підмостках Мхата імені Чехова, Мохов брав участь в спектаклях О. Табакова, До. Серебренникова, М. Шелла, В. Машкова. За роль в спектаклі «Мистецтво» Олександр Мохов удостоєний театральної премії «Чайка». За роботу в спектаклі «Біг» - премії газети «Московський комсомолець». Двічі нагороджений премією Фонду підтримки і розвитку театру Табакова.
Проте на великому екрані і на телебаченні для Мохова дуже довго не було гідних ролей. Можливо, позначалася специфіка, як це буває у багатьох характерних акторів. Для класичного героя здається зовні простакуватим, для коміка - дуже мужнім. Але прийшов час і Олександр Мохов знявся в півсотні фільмів і серіалів. Серед його найвідоміших екранних робіт - ролі в картинах «Досьє детектива Дубровського», «Далекобійники», «Дві долі», «Есенін», «Сибірський цирульник», «Чоловіча робота», «Ділянка», «Втеча».
Як режисер Мохов поставив спектаклі по п'єсах «За закритими дверима» Жан- Поля Сартра, «Кулі над Бродвеєм» Вуді Аллена, «Лялька для нареченої» Олександра Коровкіна.
По словах Мохова, хоча професії актора і режисера - різні, але, проте, вони «одного поля ягоди». «На мій погляд, хороший актор наполовину ще і режисер. Свою роль в основному він будує сам. Репетируючи роль, пропонуєш щось режисерові, і він часто бере твої пропозиції на озброєння. У мене подібні пропозицій за двадцять шість років служіння театру накопичилося немало. Сценічний досвід матеріалізувався в щось інше, і, мабуть, приховано з'явилася тяга до режисури. Ось я і вирішив спробувати себе в цій якості». Спробував себе Олександр Мохов і як режисер кіно. Картина «Алмази на десерт» - це його режисерський дебют на екрані. «Я брав участь як актор в 40 фільмах, але в якийсь момент все частіше почав ловити себе на думці, що куди цікавіше опинитися по іншу сторону камери. І ось така можливість представилася, і я з радістю за неї вхопився, хоча переживав, як все піде. Адже деколи буває так: берешся за справу, а потім раптом розумієш, що воно не твоє. Я радий, що тільки утверділся в думці: займаюся своєю справою!».
«Те, що Саша робить зараз, він умів вже десять років тому, - розповідає про нього його колега по цеху. - Звичайно, він може існувати в кадрі як все - побутово, достовірно. Але це дуже мало для актора, що уміє однаковою мірою бути смішним і трагічним. І все-таки Саша з тих акторів, для кого треба писати спеціально, знаючи і відчуваючи його можливості, наповнюючи ігрові ситуації гнівом, пристрастю, відчаєм, сплеском емоцій. Тоді ми побачимо актора Мохова таким, яким він і повинен бути».
Свою першу обраницю Олександр зустрів в Хабаровську - побачив дівчину в аеропорту, узяв у неї телефон, відлетів до Москви, а всього через пару днів повернувся до неї з пропозицією руки і серця. «Тетяна - цікава і гідна жінка. Ми прожили разом 16 років, вона - мати мого улюбленого сина, - говорить Олександр. - Але тільки коли я познайомився з Дашею, зрозумів, що таке думати «на одній хвилі». У нас різниця у віці 20 років, але ми любимо одне і те ж: договорюємо один за одним пропозиції». Сьогодні актор Олександр Мохов щасливо одружений і чекає нових ролей в кіно і в театрі.

Також радимо переглянути: