Режисер, сценарист, продюсер
Народився 25 лютого 1959 року в Свердловську. У 1981 році закінчив перекладацький факультет Горьковського педагогічного інституту. У 1983-1987 роках Олексій Балабанов працював асистентом режисера на Свердловській кіностудії. У 1990 році закінчив Вищі курси сценаристів і режисерів, де займався на експериментальному курсі "Авторське кіно".
Творчий шлях в "великому кінематографі" почався в 1991 році, коли за своїм сценарієм Олексій Балабанов поставив перший повнометражний фільм "Щасливі дні" (фільм був знятий за участю Студії першого і експериментального фільму Олексія Германа) і виступив співавтором сценарію фільму молодого режисера Надії Хворової "Прикордонний конфлікт". У 1992 році разом з режисером і продюсерами Сергієм Сельяновим і Василем Григорьевим Олексій Балабанов виступив як співзасновник Кінокомпанії СТВ, за участю якої він і знімав згодом майже всі свої фільми.
У 1994 році за картину "Смок", зняту по роману Франца Кафки, режисер був удостоєний премії "Ніка". У тому ж році він дебютував і як продюсер - фільмом "Сповідь незнайомцеві". А в 1995 році в числі інших кінематографістів режисер взяв участь в створенні кіноальманаху "Прибуття потягу", присвяченого 100-літтю кінематографу, знявши новелу "Трофім'", удостоєну декількох кінематографічних нагород.
Проте справжнім проривом в "вищу кінематографічну лігу" стала для Олексія Балабанова знята в 1997 році кримінальна стрічка "Брат", головну роль в якій зіграв Сергій Бодров, а музику написав В'ячеслав Бутусов, лідер групи "Nautilus Pompilius". Фільм практично вмить став культовим і одночасно - найбільш касовим фільмом року.
Після такого приголомшливого успіху у масової аудиторії Олексій Балабанов зробив достатньо несподіваний поворот, знявши арт-хаузну картину "Про Виродків і Людей" (1998) з Сергієм Маковецьким в головній ролі - вельми провокаційну і незвичайну: про перших творців порнографії в дореволюційній Росії. Очевидно, ця провокаційність і сприяла успіху стрічки не тільки в кіноманськіх колах, але і в прокаті на відео і DVD.
Наступною стрічкою Олексія Балабанова став "Брат 2" (2000). На відміну від першого "Брата", якого можна назвати жорсткою соціальною драмою, продовження - це скоріше "чорна" комедія з майже неправдоподібним кримінальним сюжетом - яскравий і галасливий фільм з прекрасною музичною доріжкою (для саундтрека були підібрані пісні переважно маловідомих на той момент рок-виконавців, які відразу після прем'єри фільму теж стали суперзірками), нарочито попсовий і відверто неполіткоректний. Фільм викликав бурхливу, на межі скандалу, реакцію в пресі. А ось масова аудиторія фільм прийняла: "Брат 2" знову став найбільш касовим російським фільмом в кінопрокаті і абсолютним чемпіоном року по відеопродажах.
У 2000 році Олексій Балабанов знову здивував всіх, почавши працювати над проектом фільму "Ріка" ("На краю землі") - про життя в якутському селі для прокажених на початку XX століття. Проте незабаром після початку зйомок відбулася трагедія - в результаті автомобільної аварії загинув виконавець головної ролі актриса Якутського Національного театру Туйнара Свинобоєва. Проект був зупинений. Через рік режисер все ж таки змонтував відзнятий матеріал із закадровим коментарем сцен, яких бракувало.
Весною 2001 року Олексій Балабанов приступив до зйомок свого нового фільму "Війна", в якому зайняті Сергій Бодров, Інгеборга Дапкунайте, англійський актор Ієн Келлі, а в головній ролі дебютує на великому екрані молодий актор Олексій Чадов. Фільм про долю людей, що виявилися заручниками в чеченському полоні. Прем'єра фільму відбулася в березні 2002 року. Зйомки проходили в горах Північного Кавказу, зокрема декілька епізодів було знято в Чечні. Також радимо переглянути:
-
Олександр Масляков народився 24 листопада 1941 р. Батько - Масляков Василь Васильович (1904-1996), родом з Новгородської області, все його життя пов'язане з авіацією, був військовим льотчиком, штурманом, воював на фронтах Великої Вітчизняної війни, після її закінчення служив в Генеральному штабі ВПС. Мати - Зінаїда Ол...
-
Коли Анатолій Котеньов вчився в школі-студії МХАТ, зніматися в кіно студентам не дозволяли. Доводилося викручуватись, проявляти природжений артистизм в найнесподіваніших ситуаціях. Як з'ясувалося пізніше, все це було недаремно. Не марні були численні в студентстві кінопроби: і підробіток для студента, і маленький, але...
-
Агнеса Зелтиня (Agnessa Zeltynia) народилася в Латвії, мама - театральний критик, тато - ювелір в Сигулді. Працювала в ризькому "Новому театрі", а потім переїхала до Москви. Чоловік Агнеси-відомий латиський ді-джей, Алекс Дубас.
У 1993р. закінчила Латвійську Консерваторію за фахом "актриса драматичного театру і кіно...
|