Олексій Маклаков

Портрет Олексій Маклаков народився і виріс в Новосибірську. Там же він закінчив Новосибірське державне театральне училище. Якийсь час працював на радіо «Юнітон», грав в новосибірському театрі «Червоний факел».

У 1996 році Олексій Маклаков був прийнятий в трупу театру імені В. Маяковського. На сцені цього театру їм були зіграні ролі в спектаклях: «Синтезатор любові»' (Мервін), «Входить вільна людина» (Браун), «Плоди освіти» (Доктор), «Діти Ванюшина» (Красавін), «Чума на обидва ваші будинки!» (Синьйор Капулетті), «Як вам це подобається» (Ле-бо) і ін.

Всі ці роки в кіно Олексій Маклаков не знімався, тому окрім завзятих театралів він був практично нікому не відомий.

Водій-маг Семен

Вперше в кіно Олексій Маклаков знявся в 2001 році. Але ту епізодичну роль у фільмі «Привіт, малюк!» навряд чи хто з глядачів запам'ятав. А ось режисер Тімур Бекмамбетов вже тоді звернув увагу на талановитого актора, і коли приступив до зйомок «Нічного дозору», то знов пригадав про нього.

Бекмамбетов запропонував Олексію Маклакову роль водія-мага Семена. Актор признається: «Коли я подивився сценарій, то, чесно кажучи, навіть не знав, як його починати читати». У цій ситуації Маклакову допоміг його друг, співробітник «Радіо Юнітон» Борис Комаров, який, прочитавши сценарій, порадив йому погодитися на роль.

Маклаков дуже вдало вписався в запропонований йому образ. Продюсер серіалу Вячеслав Муругов так відзначає гру актора: «.дійсно дуже точне попадання, дуже талановите виконання цього образу. Я навіть скажу більше, одна справа - написати, а інша - вдихнути життя в цей образ. Це багато чого варте».

Фільм приніс Олексію Маклакову велику популярність. Особливо глядачам запам'яталася знаменита сцена, де аварійка під управлінням Семена здійснює знаменитий кульбіт. Маклаков згадує про те, як відбувалися зйомки: «.в цей вечір я був голодний і купив піцу. Коли я приїхав на станцію метро «Червоні ворота», де ми це знімали, йшов дрібний дощ, і тут я побачив кабіну нашої машини, яка стояла на центрифузі. А перед цим до мене підійшов кращий, як я вважаю, в Росії каскадер - Діма Воробйов - який запитав: «Льоша, ти їв сьогодні?» - «Так, ось тільки купив піцу» - «Може, не будеш?». Я не зрозумів. Я з'їв цю піцу, запив чаєм. Коли ми сіли от як раз в цю кабіну, нас крутили на 360 градусів. Це було 8 дублів, тобто вся піца, з'їдена мною, на жаль, опинилася усередині салону і так далі. А потім, коли я був на озвученні, я побачив те, як ви бачите цей кадр, вже в змонтованому матеріалі. До нашої кабіні примальований кузов. Зліт, політ. І, чесно кажучи, я навіть позаздрив цьому героєві, якого я грав, що невже можна так круто водити автомобіль. І я вважаю, що вони озвучили декілька кадрів в цій картині. Тому що він був, ну чи що ще наслідком того, що я пережив, пов'язане з піцою. Тому я його обожнюю. Політ був вдалим».

Прапорщик Шматко

До моменту виходу «Нічного дозору» Олексій Маклаков вже почав зніматися в новому проекті - серіалі «Солдати». Творці серіалу ставили перед собою завдання в комедійній манері розповісти про сучасну армію. При цьому вони уміло уникнули відхилень у бік відвертої сатири. Гумор в серіалі по-справжньому добрий. Саме тому «Солдати» однаково любилися самим різним верствам населення, і, що важливо, були із захопленням прийняті і самими військовослужбовцями.

Олексій Маклаков зіграв в «Солдатах», мабуть, найколоритнішу роль - прапорщика Шматко.

Тут варто відзначити, що Маклаков в армії прослужив всього 6 місяців, да і то навряд чи можна було назвати справжньою службою. Ось, що він згадує сам: «Служив я недовго, зате весело. Забрали мене в армію з Новосибірського театрального інституту. Як тільки я потрапив в частину, організував гурток художньої самодіяльності. Наші бійці-артилеристи мене поважали, навіть "діди" зі мною подружилися...»

Враховуючи все це, можна тільки дивуватися, як актор зумів так тонко відчути свого героя. Він не просто зіграв прапорщика, а створив дійсно незвичайно правдивий образ. При цьому Шматко не можна назвати однозначно позитивним героєм. У ньому намішано з надміром як позитивних, так і негативних якостей. Але в найвідповідальніші моменти хороше в нім завжди бере гору.

Напевно, це і зробило персонаж Олексія Маклакова всенародним улюбленцем. Вже через полгода вся країна реготала над хитрим, господарським і таким привабливим прапорщиком Шматко. Навіть діти почали присилати йому листи на адресу: «Москва, прапорщик Шматко». А на вулицях зупиняли чоловіки, щоб згадати армію. У Маклакова навіть з'явився охоронець, і він став першим в історії «прапорщиком» з особистим охоронцем.

За першими «Солдатами» пішли «Солдати-2», «Солдати-3» і так далі Мінялися герої серіалу, і лише прапорщик Шматко залишався завжди незмінним. Правда, у свій час він побував і в лейтенантах, але навіть в цьому званні він залишався Прапорщиком. По духу.

Також радимо переглянути: