Сальма Хаєк

Портрет САЛЬМА ХАЄК (Salma Hayek). Актриса американського і мексиканського кіно.
Сальма Хаєк народилася 22 вересня 1968 р. в Коатцакоалькосі, маленькому містечку на південному сході Мексики.
Помітною красою і сексуальною привабливістю нагородила Сальму Хаєк природа по батьківській лінії її предки родом з Лівану, по материнській - з Іспанії. Східна млосність, що причаїлася в її карих, з поволокою мерехтливих на смуглявому обличчі, ще більше відтіняє вибуховий південно-американський темперамент, що відбивається в кожному русі її добре скроєної фігурки. Росла вона в Мексиці, вчилася в католицькій школі-інтернаті, де любила співати в хорі і пустувати. Пізніше, в Мехіко, Сальма продовжила освіту - спочатку в області міжнародних відносин, а потім, вирішивши стати актрисою, перейшла на курси драматичного мистецтва.
Кар'єра Сальми Хаєк почалася з мильних опер в кінці 80-х років, а після успіху "Тереси", де вона зіграла головну роль, молода актриса перетворилася на зірку. Проте перспектива все життя присвятити мильним операм її не влаштовувала. Сальма Хаєк на піку своєї популярності в Мексиці кидає все і відправляється в 91-му році до Лос-Анджелеса, не знаючи англійського, не маючи ні знайомств, ні покровителів. Її мета - зніматися в американському кіно. Перші два роки, поки Сальма вивчає мову, вона заробляє на життя все тими ж телесеріалами ("Медсестри", "Синдбад шоу"). Сальма Хаєк першу роль в кіно отримала в 1993 р. у Аллісон Андерс у фільмі "Моє божевільне життя", але відмітили красиву прибулицю з Мексики не на екрані, а на рекламному плакаті до цього фільму.
На батьківщині, де Сальму Хаєк не забували, вона знялася в картині "Провулок чудес" одного з кращих мексиканських режисерів Хорхе Фонса, відміченою нагородами міжнародних фестивалів. Хаєк зіграла дівчину з бідного кварталу, що не витримала в розлуці з коханим спокуси багатством. Традиційний для мелодрами персонаж чистої і прекрасної, обдуреної і занепалої жінки у виконанні Хаєк предстає живим повнокровним характером, зіграним в реалістичному ключі. За цю роль вона отримала премію "Еральдо" як краща кіноактриса 1995 р.
У американському ж кіно перший і достатньо упевнений крок Сальма Хаєк зробила завдяки зустрічі з режисером з Техасу Робертом Родрігесом. Він запросив її знятися в дуеті з Антоніо Бандерасом в своєму фільмі "Відчайдушний", продовженні його успішного дебюту "Марьячи". Героїня Хаєк, приваблива Кароліна, власниця книжкового магазину в провінційному містечку, де панує грубість вдач і ніхто читати-то не вміє, живучи в світі своїх фантазій і будучи об'єктом залицяння всесильного мафіозі, з першого погляду закохується в пораненого чужинця, що прийшов розквитатися із злочинцями. Актриса, з її гумором, азартом і одночасно ароматом чуттєвості, органічно вписується в атмосферу своєрідного авторського стилю, що перекликається з творчістю Тарантіно. Па зйомках "Відчайдушного" Сальма відмовилася від дублерші, відважно роблячи всі трюки, навіть здійснюючи політ над будівлею, що горить, разом з Бандерасом. Родрігес, заявивши, що Сальма Хаєк - його щасливий талісман, запрошує її зніматися в кожній своїй картині. Сальма Хаєк з'явилася в маленькому епізоді в ролі телетанцівниці в новелі Родрігеса "Пустуни" з фільму "Чотири кімнати", після чого Тарантіно написав спеціально для неї роль в стрічці "Від заходу до світанку" (поставленою Родрігесом), де його героя знищує саме Сальма Хаєк, по сюжету розкішна, обвита живим пітоном танцівниця, що перетворилася потім на страшного монстра-вампіра.
Участь в такому розважальному, але з друком авторської індивідуальності кінематографі, дасть актрисі шанс знайти популярність, підкріплений її виграшною зовнішністю.
Актриса, наділена веселою вдачею і наполегливістю, прагне грати різнопланові ролі, не обмежуючись варіаціями на тему жінки-вамп. Це підтверджують створені нею персонажі в трилері "Утікачі", мелодрамі "Натиск дурнів" і улюблений драматичний образ Сальми Хаєк - психічно-нестійкої жінки у фільмі Р. Грінволда "Розривши" за сценарієм лауреата Пулітцеровськой премії Майкла Крістоферсона.
Акторка не замужем, хоча була заручена чотири рази.

Також радимо переглянути: