Редакція респектабельної британської Times склала цікавий список "10 кращих убивць" в історії світового кіно, задавшись питанням - чому ж глядачі їх так люблять?
1. Філіп Рейвен (Алан Ледд), Зброя для найманця (1942)
Алан Ледд перейшов з епізодичних ролей у фільмах другорозрядних до числа зірок першої величини завдяки одному цьому фільму. Як так? У картині за твором Грема Гріна про продаж секретів отруйного газу він зіграв надзвичайно жорстокого вбивцю. Його Рейвен - бандит, який не знає розкаяння, він анітрохи не соромиться стріляти в жінок (чи бити їх) і в чоловіків. Для нього в порядку речей прибирати всіх свідків убивства, включаючи поліцейських. Однак тодішня мораль в кіно вимагала, щоб Рейвен виглядав хоч трішки людяним - тому його забезпечили любов'ю до кішок і біографією, де згадувалося, що в дитинстві його била тітка. Отже, з ним все гаразд.
2. Леон (Жан Рено), Леон (1994)
Роки убивств і самотності явно залишили відбиток на характері Леона (Жан Рено), змученому вбивці з Нью-Йорка. Його кращий друг - фікус, а у вільний час його розважає 12-річна сирота Матильда (Наталі Портман). Незважаючи на все це, зі своїми жертвами Леон розправляється зі смертельною ефективністю. Всі пам'ятають, як він звішується зі стелі і починає люто палити відразу з двох стволів.
3. Джеф Кастелло (Ален Делон), Самурай (1967)
Джеф Кастелло у виконанні Алена Делона став зразком для наслідування. Він жив один і тримав співочу птицю, присвячуючи себе вивченню бусідо (фільм "Пес-привид"), а до всіх контрактів ставився з неприхованою пасивністю. Вбивав він досить рідко: витративши на початку фільму багато часу на єдиний замах, він потім більшу частину картини проводить в бігах. У будь-якому разі, його фетровий капелюх і плащ були сповнені паризького шику.
4. Шакал (Едвард Фокс), День шакала (1973)
Едвард Фокс привніс у жанр якусь джентльменську важливість - настільки аристократично він зіграв автора замаху на президента Франції де Голля. Шакал виживає завдяки підробленим паспортом, кілька вульгарному чарівності і гвинтівки, з якої розносить кавун з 200 ярдів. І нехай ми з самого початку знаємо, що він зазнає невдачі - це неважливо. Набагато більш вражаючим є інше: ми хочемо, щоб він досяг успіху.
5. Нікіта (Анн Парійо), Її звали Нікіта (1990)
Матір усіх озброєних дівчат-вбивць, які пішли по її стопах. Микита у виконанні Анн Парійо стала справжнім відкриттям епохи пост-панку, ледь з'явившись на екрані в блискучій і дикої бессоновской трактуванні "Пігмаліона". Спочатку вона постає героїнової наркоманкою з божевільним поглядом, а потім загадковий суперагент Генрі Хіггінс (Чеки Каріо) перетворює її у витончену і сексуальну машину для вбивства. Її менш динамічний бойфренд Марко (Жан-Юг Англад) зазвичай ниє, чекаючи її біля дверей туалету, поки дівчина вбиває якого-небудь іноземного чиновника з потужної снайперської гвинтівки. Образно кажучи, Микита стала матір'ю майбутніх фатальних красунь - з ігор Tomb Raider і Resident Evil, фільмів "Довгий поцілунок на ніч" і "Інший світ", мультфільму "Еон Флакс" і телесеріалу "Шпигунка".
6. Наречена (Ума Турман), Убити Білла (2003)
"Наречена" у виконанні Уми Турман по ходу двох серій "Убити Білла" залишає за собою криваву просіку. Здебільшого вона одягнена в жовтий комбінезон, як колись носив Брюс Лі. Вона - обдурена учасниця загону "гадюки-вбивці", гордість режисера Квентіна Тарантіно, ходяча і лихо розмахують ногами кіноцітата. Як би там не було, вона знищує 88 божевільних бандитів і позбавляє єдиного ока свою суперницю, яку відіграє Деріл Хана.
7. Пес-примара (Форест Уайтакер), Пес-примара: шлях самурая (1999)
Найкраще Пес-примара (Форест Уайтакер), судячи з усього, вміє непоміченим проникати в будинки і йти звідти. Однак герой шедеврально трилера Джима Джармуша більш комфортно почуває себе з голубами на даху, де читає "Книгу самурая", або коли базікає про всякої нісенітниці зі своїм кращим другом - виробників морозива, який говорить тільки по-французьки.
8. Антон Чигур (Хав'єр Бардем), Старим тут не місце (2007)
Нехай у нього безглузда зачіска і злісне обличчя і нехай використовувати слово "Friendo" - не таке вже досягнення. У будь-якому випадку, вбивця, якого зіграв Хав'єр Бардем в екранізації роману Кормака Маккарті, поза сумнівом, один з найстрашніших кілерів на кіноекрані. У той час як інші вбивці - суперечливі фігури, Чигур - психопат, він не рефлексує, не боїться і ні про що не шкодує. Максимум, на що він здатний, - це подражнити співрозмовника питанням: "Що найбільше ти програвав в орлянку?"
9. Вінсент (Том Круз), Співучасник (2004)
Незважаючи на сивіюче волосся, ідеальний костюм і доступну філософію експромту ( "імпровізує, прилаштовуйся під оточення, сказав Дарвін. А, ні, це з" І цзин "- ну так це все одно!") В образі кілера Вінсента з трилера Майкла Манна є щось дуже крузовское. Центральної стає сцена, коли невдачливий таксист Макс (Джеймі Фокс) везе його по Лос-Анджелесу. Вінсент виявляє таку рішучість і прагнення до мети, які, як і сам Том Круз у цій картині, виглядають вельми зловісно.
10. Джеффрі (Чоу Юн-Фат), Найманий убивця (1989)
Емоційний вбивця-поет, любитель зависнути в повітрі в сповільненій зйомці і стріляти з двох рук, влаштувавши справжній ураган - стилю у Джеффрі у виконанні Чоу Юн-Фата хоч греблю гати. Він випадково позбавив свою подругу зору на останньому завданні (вона, як водиться, виявилася на лінії вогню). Тепер, щоб заробити грошей на пересадку рогівки, йому всього лише потрібно покласти всіх гонконгських мафіозі і не попастися впертому детективу Лі (Денні Лі). Патронів герой не шкодує. Також радимо переглянути:
-
У кожному жанрі є свої ікони. У жахи це Фредді Крюгер і Джейсон Ворхіз, в бойовиках - Сталлоне і Шварценеггер, в коміксах - Бетмен і Супермен. Їх суперництво з першої появи на екрані було гострою конкурентною боротьбою, і до цього дня продовжується за рівного рахунку. І кожного з них цілком справедливо вважати легендою...
-
Наукова фантастика як самостійний жанр отримала своє місце під сонцем незабаром після закінчення Другої світової війни. Людство, налякане брутальним досвідом Хіросіми і Нагасакі, зі зрозумілим побоюванням відносилося до подальших військових розробок в цьому напрямку. Вчені мужі ще сильніше накручували і без того стурбо...
|