Борис Рунге

Портрет Рунге Борис Васильович (7 серпня 1925 - 22 листопада 1990)

Провідний актор Московського театру сатири, що прославився в образі пана Професора з телесеріалу "Кабачок 13 стільців". У кіно вперше знявся у фільмі "Белеет парус одинокий", згодом грав, в основному, в епізодах.

У 1936 році юний Борис йшов зі своїм товаришем з школи, як раптом хлоп'ят зупинила жінка і звернулася саме до товариша Бориса: "Хлопчик, хочеш зніматися в кіно?" При цьому вона дістала блокнот, вирвала сторіночку і стала щось туди записувати. "А мені не можна?" - не витримав Борис. "Ну, приходь", - відповіла жінка і передала хлопчикам адресу студії "Детфільм". Жінку звали Валентина Сафронова, вона була асистентом режисера на фільмі "Белеет парус одинокий". Через 2 місяці Борис Рунге пройшов прослуховування - читав вступ до "Мідного вершника" - і був затверджений на роль Петі Бачея.

Будучи шестикласником Рунге знявся ще в одному фільмі - в "Особистій справі" він зіграв Льову Прокушева. Потім були "Сільська вчителька", "Весілля з приданим", "Степові зірки", "Квіти запізнилися".

Борис Рунге воював. З фронту повернувся молодшим лейтенантом. У 1947 році поступив в Московське міське театральне училище, перетворене потім в ГИТИС ім. А. Луначарського. Ставши актором, Борис Рунге прийшов в Театр сатири, в якому і пропрацював до кінця своїх днів. Найбільшим успіхом користувалися його ролі в п'єсах В. Маяковського. Зокрема, в "Лазні" він зіграв Велосипедкіна - ця робота зібрала захоплену пресу і висунула Рунге в ряди акторів, на яких тримається репертуар театру.

А в середині 60-х на телеекранах з'явився "Кабачок 13 стільців", лідируюче положення в якому займав дует пані Моніки (О. Аросева) і пана Професора (Б. Рунге). "Одного разу ми з Ольгою Олександрівною розіграли на телебаченні гумореску, де дійовими особами були друзі дитинства - колишні однокласники. Виявилось, що нам дуже легко працювати разом. Так і народився наш дует", - говорив в одному з інтерв'ю Борис Васильович. Актори і після розпаду "Кабачка" постійно виступали разом на естрадних концертах, творчих зустрічах в святкових телепрограмах. Після смерті Бориса Рунге Ольга Аросева на естраду більше не виходила.


Народний артист РРФСР

Також радимо переглянути: